CINESTAR
Obchodní centrum Futurum, Novinářská 6c, Moravská Ostrava www.cinestar.cz
Filmové premiéry: 14. 8.: Tři bratři, Expendables: Postradatelní 3. 21. 8: Želvy Ninja, 28. 8.: Faktů pane učiteli, Step Up: All In, 4. 9.: Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil, 11. 9.: Pošťák Pat, Dárce, Lepší teď než nikdy.
Dále se hraje: Díra u Hanušovic, V oku tornáda, Lucy, Útěk z planety Země, Kouzlo měsíčního svitu, Strážci Galaxie, Jak vycvičit draka 2, Očista: Anarchie.
KINO ART
DKMO, 28. října 124, Moravská Ostrava, www.dkmoas.cz
Gravitace (USA, GB) 13.-14. 8. 17:00+19:30
Klub poslední naděje (USA) 15.-17. 8. 17:00+19:30
Jasmíniny slzy (USA) 18.-21. 8. 17:00+19:30
Ledové království (USA) 22.-24. 8. 17:00+19:30
Velký Gatsby (Austrl., USA) 25.-28. 8. 17:00+20:00
V oku tornáda (USA) 29.-31. 8. 17:00+19:30
Tři bratři (ČR) 1.-3. 9. 17:00+19:30
Jump Street (USA) 5.-7. 9. Husí kůže (ČR) 4. 9. 17:00+19:30
Zejtra napořád (ČR, SR) 8.-10. 9. Husí kůže (ČR) 4. 9. 17:00+19:30
Klub náročného diváka
Husí kůže (ČR) 4. 9. 17:00+19:30
Století Miroslava Zikmunda (ČR) 11. 9. 17:00+19:30
Kino Senior
Husí kůže (ČR) 4. 9. 15:00
Století Miroslava Zikmunda (ČR) 11. 9. 15:00
MINIKINO
Kostelní 3, Moravská Ostrava
Nedotknutelní (Fr.) 15. 8. 21:30
Parádně pokecal (ČR) 16. 8. 19:00
Philomena (GB) 17. 8. 17:00
Kouzlo měsíčního svitu (USA) 17. 8. 19:30
Díra u Hanušovic (ČR) 18. 8. 17:00
Ranhojič (Něm.) 18. 8. 19:30
Lea a Darija (Chorv.) 19. 8. 17:00
Parádně pokecal (ČR) 19. 8. 19:30
Magický hlas rebelky (ČR) 20. 8. 15:00
Kouzlo měsíčního svitu (USA) 20. 8. 17:00
Hráč (Litva) 20. 8. 19:30
Ida (Pol.) 21. 8. 17:00
Chlapectví (USA) 21. 8. 19:30
Grandhotel Budapest (USA) 22. 8. 17:00
Život Adéle (Fr.) 22. 8. 19:30
Parádně pokecal (ČR) 23. 8. 17:00
Kouzlo měsíčního svitu (USA) 23. 8. 19:30
Lea a Darija (Chorv.) 24. 8. 17:00
Grace of Monaco (Fr.) 24. 8. 19:30
Hráč (Litva) 25. 8. 19:30
Stoletý stařík, který vylezl oknem a zmizel (Švéd.) 25. 8. 19:30
Trabantem až na konec světa (ČR) 26. 8. 17:00
Chlapectví (USA) 26.+28. 8. 19:30
Grace of Monaco (Fr.) 27. 8. 15:00
Knězovy děti (Chorv.) 27. 8. 17:00
Díra u Hanušovic (ČR) 28. 8. 17:00
Kouzlo měsíčního svitu (USA) 29.+31. 8. 17:00
Na hraně zítřka (USA) 29. 8. 19:30
Tři bratři (ČR) 30.-31. 8. 17:00
Pulp Fiction: Historky z podsvětí (USA) 30. 8. 19:30
RETROSTAR KINO POLANKA
Janovská 333, Polanka nad Odrou
Klub poslední naděje (USA) 19. 8. 19:00
Blízko od sebe (USA) 26. 8. 19:00
Babovřesky 2 (ČR) 2. 9. 17:00+19:00
Něžné vlny (ČR) 9. 9. 19:00
Divadla
NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
DIVADLO ANTONÍNA DVOŘÁKA
Smetanovo nám. 1, Moravská Ostrava
Přijďte k nám (prohlídky zákulisí) 7. 9. 10:00-16:00
Galakoncert k zahájení sezóny 7. 9. 18:30
Slož mě něžně 10. 9. 19:00
Labutí jezero 11. 9. 18:30
Labutí jezero 12. 9. 18:30
DIVADLO JIŘÍHO MYRONA
Čs. legií 14, Moravská Ostrava
Edith a Marlene 10. 9. 18:30
Habaďúra 12. 9. 18:30
KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA
28. října 2, Moravská Ostrava
Ruská zavařenina 5. 9. 18:30
Krajní meze 8. 9. 10:30
Neuvěřitelné příběhy Julie a Nataši 9. 9. 18:30
Ruská zavařenína 10. 9. 18:30
Pension pro svobodné pány 11. 9. 18:30
DIVADLO LOUTEK
Pivovarská 15, Moravská Ostrava
Léto s pimprlaty (prohlídka výstavy) 17. 8. 14:00
Kvak a žbluňk 17. 8. 17:00
Z Deniku Ostravaka 8. 9. 18:00
Ostatní
DŮM KNIHY KNIHCENTRUM
Smetanovo nám. 8, Moravská Ostrava, www.knihcentrum-ostrava.cz
Evropský den židovské kultury (přednáška řed. Židovského muzea Leo Pavláta) 2. 9. 16:00
Vytvořte si stojánek na tužky – nejen pro školáky 6. 9. 10:00
Vliv psychiky na naše zdraví (přednáška Ivany Guřanové) 8. 9. 16:00
Hana Hindráková: Dobrovolnice (beseda a autogramiáda k nové knize) 9. 9. 16:00
Michal Petrov: Retro ČS (beseda a autogramiáda s autorem knihy a televizního cyklu) 11. 9. 16:00
DŮM KULTURY AKORD
Nám. SNP 1, Zábřeh
QZH Blues Band (zahrada) 14. 8. 17:00
Námořnická pohádka (zahrada) 20. 8. 16:00
Echo Message (vítěz Boob festu 2013, zahrada) 21. 8. 17:00
Sport AKORD Fest (zábava, soutěže, koncert) 30. 8. 11:00-20:00
Senior Klub: Za krásami Islandu (přednáška s projekcí) 2. 9. 15:00
JANÁČKOVA FILHARMONIE OSTRAVA
28. října 124, Moravská Ostrava
Hudba biografu (mult. aula Gong, dirigent Jan Kučera, průvodce Ondřej Brousek) 11. 9. 19:00